Martina Boučková sedící, píšící

Postřehy, aktualitky, deníček

Milá čtenářko, milý čtenáři, stejně tak jsou vítány Vaše postřehy, zajímavosti, veselé historky ze života a podobně. Vše prosím v přátelské atmosféře a s úsměvem. Můžete využít kolonku pro komentáře níže. Děkuji. Martina Boučková

15. 3. 2022

kocour, důležitá bytost domácnosti

Na začátku léta vyjde knížka, jejíž neméně důležitým hrdinou bude tlustý kocour. Jestli si myslíte, že to bude příručka pro chovatele koček, tak to jste vedle jak ta jedle. Ale pokud čtete tyto řádky a zrovna kus od vás se jeden takový líný čtyřnožec válí, možná si řeknete: nebude to přeci jenom nějaký příběh o lidech, kde ale dost možná je stejně šéfem domácnosti kočka? Ano, jste hodně blízko. Tak já trochu napovím: bude to vtipné, bude to o mezilidských vztazích a bez kocoura to nepůjde. Jo, a ten kocour se jmenuje Ruda. A víc zatím ani muk 🙂 Ozvu se později.

24. 5. 2022

Deník zoufalé třicítky, Martina Boučková

Objevila jsem na webu nakladatelství CPress informaci o nové knížce, která vyjde uprostřed léta. Deník zoufalé třicítky aneb Pletla svetr pro tučňáka. Protože napětí a stresu máme kolem sebe až až a rovněž už dva roky společnost zažívá pro psychiku extrémně náročné období (covid, válka na Ukrajině a podobně), potřebujeme mít ještě sílu se zasmát. Jen tak. Obyčejným věcem. Běžným zážitkům. Trapasům. Otvírám proto oponu pro přirozený smích a pohodu. A s knížkou přichází i bonusy. Ano, publikace má jen 184 stran. Chce to víc! Na web budu tedy přidávat další příběhy, které se do knížky nevešly, nebo vznikly později. Budete tak mít mnohem víc. Víc čtení, víc smíchu a snad i víc radosti z každého dne. Jsem ráda, když se lidé kolem mě usmívají. I mně to svědčí 🙂 Děkuji 🙂

29. 12. 2022

Past na sňatkového podvodníka

Past na sňatkového podvodníka, další humorná knížka, měla zprvu vyjít 17. 11. 2022. Vzhledem k okolnostem souvisejících zejména s rostoucí inflací bylo vydání odsunuto na pozdější dobu. Nyní se již připravuje a na trhu by měla být k dispozici od 16. 2. 2023. S titulem ale přicházejí další zmatky. Původně se na oficiální stránky vydavatele dostala starší neschválená obálka. Tuto si pak stáhly databáze a e-shopy a zatím všude po internetu koluje jiný vzhled, než bude ve výsledku na pultech. S každou vydanou publikací se pojí specifický příběh. Budu sbírat tyto postřehy a třeba s desátou vydanou přidám i příběh “poťouchlostí”, přešlapů a omylů, které knížky doprovázely na svět, abychom se vzájemně pobavili, neboť nikdo není dokonalý.

13. 04. 2023

Zúčastnila jsem se výročního předávání cen nakladatelství Albatros a získala cenu: třetí místo za knížku Kačenka a rytíř ze Lhotky. Byl to velmi příjemný večer s milou společností. Nečekala jsem, že se probojuji do trojice nominovaných a ještěže budu dokonce stát jako první na pódium. Co mě při psaní knížky inspirovalo, komu můžeme za ni poděkovat? Taková byla jedna z prvních otázek. Určitě mým dětem. Ty jsou mi vždy velkou inspirací. Sic tento citlivý a zároveň i humorný příběh není o nich, ale vnímám tu dětskou interakci, jejich vztah k druhým, jak spolu mluví a sdílejí různé zážitky a emoce. Děkuji jim, že je mám a že jsou mými výbornými učiteli, abych nepřestala být dítětem.

Únor 2024

V únoru 2024 vyšla další humorná knížka Šílená babička a už si získává pěkné ohlasy. Zároveň jsem podepsala dvě nové smlouvy na knížky, které by měly vyjít jedna nejspíš ještě v roce 2024 a druhá v březnu 2025.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!