Deník zoufalé třicítky

.

Recenze na YouTube kanálu Dany Goliášové, celé video zde.

kočka poslouchá hudbu z mobilu

Ono je strašně jednoduchý s kámoškami rozebírat a hodnotit chlapy nebo si jen tak něco představovat, to zvládám naprosto bravurně. Ale když dojde na lámání chleba, je asi potřeba něco víc, ne jen pokukovat a šklebit se. A to je tak těžký. A trapný. Nešly by tyhle oťukávací fáze nějak přeskočit? Nemohla by existovat třeba nějaká appka, na které by se rozsvítila zelená ikona, což by znamenalo, že jsou oba na stejný vlně?


Obálka knížky Deník zoufalé třicítky

Proč si přečíst Deník zoufalé třicítky?

Předně vám pomůže: ODPOČINOUT SI, UVOLNIT SE OD STRESU A UPŘÍMNĚ SE ZASMÁT.
Devět z deseti psychoanalytiků se smyslem pro humor doporučují trávit volný čas s knížkou, která vás pobaví, s filmem, u něhož se zasmějete, a s přáteli, se kterými se nenudíte. Nadopujte své zdraví HUMOREM.

Přečetla jsem pro vás první kapitolu. Užijte si poslech!


.

Další ukázka:


„Přijď za mnou do mítinkovky.“

koukání skrz žaluzie

To jsem se orosila. Na čele. V podpaží. Helemese, že by zajímavý začátek týdne? Zapnula jsem přední kameru na mobilu, zkontrolovala zevnějšek a taky, jestli nemám něco nechutného mezi zuby. Vytáhla jsem ze šuplíku úžasnou melounovou toaletní vodu. Rozčesala vlasy. A radostně se vydala na konec kanclu, kde jsem nakoukla do jeho bývalé ošuntělé zasedačky. Tam ale nikdo nebyl. Následně jsem tlačila oči na sklo skrz žaluzie jedné z uzavřených mítinkovek, kde naopak bylo narváno dost. A v tu chvíli se otevřely dveře z té protější. Tak mě Aleš přistihl právě v momentě, kdy jsem v mírném předklonu v úzké chodbě  nepříliš duchaplně těkala hlavou sem a tam, abych mezi drobnými vodorovnými škvírami vymžourala, jestli je i on mezi těmi lidmi uvnitř, protože pak by se očekávalo, že bych se měla taky připojit. Nejenže jsem tedy svým nepřehlédnutelným pozadím v nelichotivém předklonu zabrala celou chodbu, ale taktéž to vypadalo, jako bych byla fakt příšerná zoufalka, která šmíruje protější skupinu, a to by mohlo být považováno za naprosto neprofesionální jednání.


Úžasné čtenářky, úžasné fotografie

A rozhodla jsem se, že se od nynějška soustředím na něco jiného. Nepotřebuju chlapa!


Mám přece Rudu. Najdu si nějakého koníčka! Ano! Něco vyberu… na internetu… na sociálních sítích… vždyť lidi toho dělají spoustu. Něco z toho bude určitě vhodné i pro mě.

A tak jsem okusovala konec tužky a přemýšlela. Přitom mi na stole přistál zmačkaný papírek. Nebyla to žádná šlupka, však říkám, jen papír, ale parádně jsem se lekla a probralo mě to ze snění. Zvedla jsem oči a vyděšeně se dívala kolem sebe, co mohlo zapříčinit tento útok. Lída si mě otráveně změřila, jako by nevěřila vlastním očím, protože ona na rozdíl ode mě má prý pořád co na práci, a pak prstem ukázala směrem ke stolu u okna.

Pohledem jsem fixovala jasnou přímku jejího ukazováčku až k místu, odkud měla ta legrácka připomínající zamrzlou pubertu vystřelit. Aleš se na mě šklebil, jako by mu uletěly včely, pak zaťukal ukazovákem u zápěstí, kde většina lidí mívala hodinky, než přišly mobily, následně roztáhl ruce nejspíš v nepochopení, proč tak plýtvám draze placeným časem ‒ což by mi mělo vždycky dojít při pohledu na výplatní pásku, ale evidentně nedochází ‒ a pak hýbal prsty ve vzduchu, jako by hrál na klavír… Ne, špatně jsem si to přeložila, jako že já mám psát na klávesnici, než okusovat tužku číslo dvě s logem firmy, protože od toho tu fakt nejsem. Jsem tu přece proto, abych psala zákazníkům a komunikovala s celníky a finančním… Jasně, chápu.


Pokračujte na další stránce

Stránky: 1 2

4 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!