Deník zoufalé třicítky

.

Vyjma ukázek jsou zde příběhy, které se do knihy nevešly nebo vznikly později. Jen pro vás.

I mistr brilantních nápadů si může natlouct, přesto vyhrát

Trpké trapasy zoufalé třicítky – Váza

Dostala jsem karafiáty

Ten, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Zase další příklad, že kdybych seděla dál na židli, a neměla v úmyslu udělat něco správného v tom nejlepším slova smyslu, možná bych teď nebyla rudá až na… na tom místě, které se setkává právě s onou židlí.

Na stole mám vázu. Ve váze je kytka. Jsou to karafiáty, ale to vlastně vůbec není podstatné. Už asi týden mi zkrášlují pracovní místo a za tu dobu uschly asi jen dva drobné kvítky. Šmik. A byly pryč. Ale znáte to: Ta voda po týdnu… už tak nějak… nevoní, že… (…)

Zlaté devadesátky s pětipatrovým dortem

Víkend byl super. Jela jsem na oslavu narozenin své prababičky, nepamatuji si z toho sice úplně všechno, ale to podstatné mi v hlavě utkvělo. Teda aspoň doufám. Ono stejně, co si člověk nepamatuje, jako by se ani nestalo. Není čeho litovat, ani si co vyčítat, dokud nepřijde nějaký chytrolín a nezačne vytahovat něco, čeho jste měli být účastni, a nemáte o tom ani páru. Jistě kecá. Jak jinak, že.

tanečník na rozlučkové oslavě

Předně, ale vážně: Co se dává k narozeninám někomu, když mu je devadesát? Nejenže nemám ani páru o tom, co by se hodilo a prababi ocenila. A přitom ostatní na oslavě nekouleli očima, co je to zase za absolutní pitomost. (…)


Strečová fólie vhodná pro mumie. To teda já nejsem.

meeting

Není nad to, když nás kancelářské síly pošlou na čas do provozu, abychom si vážili toho, co máme. Naštěstí po nás nikdo nechce, abychom popadli nástroje a sami něco vytvářeli, neboť by se to jistě minulo s požadavky zákazníka a rozbilo statistiku povolených zmetků. Zejména já, která jsem na manuální práci opravdu dřevo. (…)


.

Ukázka ze stránek nakladatelství CPress v PDF – ZDE


.

.

.

Martina Boučková

.

.

Stránky: 1 2

4 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!